Çağrımız

“Önce insan” diyorsanız…
“Cehalet ve yoksulluk bitsin” diyorsanız…
“Ne giyim, ne kuşam; öncelik insanca yaşam” diyorsanız…
“İnanca saygı, insana saygıdır” diyorsanız…
“Sömürü bitsin” diyorsanız…
“Öğretilmiş / Öğrenilmiş çaresizliğe hayır” diyorsanız…
“Üretmeyen tükenir” diyorsanız…
“Emeğe saygı, paylaşımda adalet” diyorsanız…
“Açlık sınırı altında asgari ücret; onursuzluktur” diyorsanız… “Zam, zulüm, açlık, işsizlik, bölücülük ve terör bitsin”diyorsanız… “Korku imparatorluğu üzerine kurulmuş haram saltanatı devrine; demokratik, yasal, siyasal bir çözüm” arıyorsanız… “Artık yeter” diyorsanız: “Devlet için millet değil, millet için devlet” diyoruz.
"İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın" diyoruz. 'Mevzuu bahis vatansa' , "Biz varız"diyoruz.
Siyasetle uğraşmayan onurlu ve aydın insanların sonu, onursuzlar ya da cahiller tarafından yönetilmektir” diyoruz. ÇÖZÜM YOLU SİYASET; UMUDUN ADI “ÜLKEM PARTİSİ” DİYORUZ.
KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN İNANÇ TÜCCARLARINA ve BUNU SEYREDENLERE "HESAP ZAMANI” DİYORUZ. “KİRLİ SİYASET BİTECEK; KORKAK DİKTATÖRLER, KUKLA DEREBEYLER GİDECEK” DİYORUZ.

Halka hizmet Hakk’a hizmet düsturu ile akıl, bilim ve inançla” çıktığımız bu kutlu yolda "Milletimiz için Milletimizle" birlikte, aziz milletimizin hayır-duası, desteği ve bizzat katılımı ile partimizin kuruluşunu ilan ediyoruz.

Biliyor ve inanıyoruz ki: Milletimiz içine düştüğü / düşürüldüğü bu çıkmazdan yine kendi "azim ve kararlılığı" ile kurtulacaktır.

Bu süreçte; bizim gibi düşünen insanımızla "yan yana, el ele, omuz omuza" olmak gücümüze güç katacaktır.

Sizi; sıkıntılarından kurtulmuş, mutlu, huzurlu, güçlü ve büyük bir ülkeyi birlikte yönetmeye davet ediyoruz. Cenab-ı Hakk’ın milletimiz hakkında hayırlı olanı nasip etmesi dileği ve saygılarımızla, "Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet; Hakkıdır; hakka tapan, milletimin istiklâl."